Dlaczego Wicca?

Tematy związane z religiami świata i filozofią.
Awatar użytkownika
Ruta
Admin

23 lis 2019, 16:12

"Interesuję się zielarstwem", "moja babcia była czarownicą", "od zawsze pociągałam mnie magia".... i masa innych informacji, które zazwyczaj piszą ludzie w "prezentacji" swojej osoby, gdy się witają z osobami zainteresowanymi Wicca.
I wszystko fajnie.
Ale, czemu akurat Wicca, a nie zwykłe tradycyjne czarostwo, druidyzm, czy... cokolwiek innego? Co jest w Wicca, że zdecydowaliście się właśnie na Wicca?

Zapraszam do dyskusji.

Awatar użytkownika
Lexu

23 lis 2019, 16:26

Ja spotykając się naście lat temu po raz pierwszy z Wicca nie nastawiałem się na wchodzenie w praktykę w tamtym okresie, za to z ciekawości poznania bliżej zacząłem czytać portal wicca.pl i od samego początku bardzo spodobał mi się światopogląd jaki został tam opisany. I pozostało tak do dziś. Do tego coraz bardziej umacnia mnie w poczuciu trafnego wyboru to na jakie osoby trafiam, osoby które również deklarują, że to właśnie Wicca ich przyciąga.

Awatar użytkownika
Ruta
Admin

23 lis 2019, 22:39

Na początku (czyli gdzieś 2013 lub 2014) Wicca mnie pokonała. Była bardzo zawiła i skomplikowana. No nie do ogarnięcia.
Ale wróciła. Potem odkryłam rzeczy, których sensu nie rozumiałam, więc mnie to odpychało.
Ale ona znowu wróciła. Bardziej zrozumiałam sens tego, co wcześniej mnie odpychało. Stało się to logiczne, nabrało konkretnego znaczenia.

Od kilku lat pociąga mnie praca nad sobą, osiągnięcie harmonii. Olśniło mnie, że każdy z nas ma w sobie kilka żywiołów i aby osiągnąć harmonię, należy pracować nad równowagą żywiołów. Doszłam do wniosku, że jak się ma kłopot z jakąś sferą życia, to należy ustalić do którego przynależy ona żywiołu i zacząć powiększać wpływ przeciwnego żywiołu.
Zaczęłam więc szukać sztuk rozwoju, magii, czegokolwiek... co by mi powiedziało jak to zrobić.
Wtedy już byłam panteistką, wierzyłam w przenikającą wszystko energię.
Żywioły, energia, tęsknota za wspólnotą która by mnie rozumiała, oczarowanie magią, potrzeba zrozumienia boskości....
No to wszystko właśnie znalazłam w Wicca.
I jak ostatnim razem wróciła, tak już została.

Być może i są inne ścieżki, które skupiają się na tym samym. Nie wykluczam tego, ale dowiedziałam się o Wicca... i nie chcę teraz szukać niczego innego.
Chodzi o ludzi, o ich etykę, podejście do innych, różnorodność ale jednocześnie jakąś społeczność, którą coś łączy.

ODPOWIEDZ